Kredyt hipoteczny a dobry doradca finansowy

Wiele osób starających się o kredyt hipoteczny szuka profesjonalnych i rzetelnych doradców finansowych, którzy od A do Z pomagają im ten kredyt załatwić. Jak wygląda praca doradcy podczas całego procesu wnioskowania o kredyt? Kto płaci doradcy za wykonaną usługę? Odpowiedź poniżej. 

Doradca finansowy a kredyt hipoteczny 

Doradca finansowy to osoba, która najczęściej współpracuje z wieloma bankami. Ma za zadanie pomóc klientom przejść przez wszystkie etapy i formalności, aby w ostateczności mogli oni otrzymać kredyt hipoteczny na wymarzoną nieruchomość. Doradca zaczyna swoją pracę od oszacowania zdolności kredytowej przyszłych kredytobiorców oraz od analizy aktualnych ofert banków. Wsparcie takiego doradcy podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny jest niezastąpione. To on bowiem po zapoznaniu się z możliwościami kredytobiorców – jest w stanie oszacować, który bank będzie dla nich najodpowiedniejszy – w którym powinni dostać kredyt oraz który będzie miał dla nich najkorzystniejszą ofertę. 

Potrzebne dokumenty

Znajomość ofert różnych banków oraz ich procedur to podstawa profesjonalnego doradcy kredytowego. To on bowiem musi dopasować ich możliwości do konkretnej oferty banku. Banków jest bardzo dużo na rynku, jednak różnią się one między sobą ofertami, wymaganymi dokumentami itp. Niektóre akceptują dochody osób z innych źródeł niż praca na umowę o pracę na czas nieokreślony, inne nie. Niektóre akceptują środki pozyskane przez potencjalnego kredytobiorcę z wynajmu – inne nie. Warto to wziąć pod uwagę, gdyż od tego zależy nasza zdolność kredytowa i szansa na otrzymanie kredytu. 

Kto płaci doradcy?

Warto tu podkreślić, iż kredytobiorcy nie płacą doradcy kredytowemu za usługi. W momencie podpisania umowy przez kredytobiorców z danym bankiem – otrzymuje on wynagrodzenie właśnie od niego. Banki starają się o jak najlepszych klientów, którzy chcą wziąć u nich jak największe i jak najbardziej opłacalne dla nich kredyty – dlatego też, to one odpowiadają za wynagrodzenie doradców kredytowych w tym przypadku. 

Czy warto skorzystać z pomocy takiego doradcy finansowego? Zdecydowanie tak. Pomaga on nie tylko w  znalezieniu idealnego kredytu spełniającego nasze potrzeby ale również w całym procesie wnioskowania o kredyt . To on tłumaczy niejednokrotnie klientom jakie dokumenty są wymagane oraz zawiłości zapisów umów bankowych. Dzięki dobremu doradcy jesteśmy w stanie wynegocjować z bankiem lepszą ofertę kredytową.